Halı Yıkamada Güven’in Önemi

Ataşehir güvenilir halı yıkama

Halı yıkama sektörü son zamanlarda hızla gelişmiş ve bir çok girişimcinin de iştahını kabartır hale gelmiştir. Aslında dışarıdan bakıldığında da öyledir. “Bir halının yıkama maliyeti olsa olsa 2 tl iken müşteriden m2’sini 7 tl yıkasam ohoo kar bak” diye işe giren onlarca kişi bulmak mükkün. Sonuç? Bir çok girişimci bu şekilde işe girer ve iş yapamadan bir yıl sonra bakmışsınız adresinde yeller esiyor.

Halı yıkama Firmanıza Nasıl Güveneceksiniz?

Bu soruyu bir çok kişi öncelikle “tavsiye edeceğin  halı yıkamacı tanıdığın var mı” diye revize ederek en yakınına sormaktadır. Daha sonra bulamazsa internete girmekte ve en yakın halı yıkamacıları arayarak firma hakkında bilgi edinmeden fiyata odaklanmakta ve en ucuz yıkayan firmaya halılarını vermektedir.

Ataşehir güvenilir halı yıkama

Peki tüketicinin bu yaptığı doğru mudur?

Eldeki imkanlar çerçevesinde her ne kadar doğru gibi görünse de aslında firma hakkında bilgi edinmediği için yanlış bir yoldur. sonuçları da hüsran olması içten bile değildir. Derneğimizin şikayet sayfasında onlarca benzer sorundan dolayı şikayet mevcuttur incelemenizi öneririz: http://www.ishayder.com/hali-yikama-sikayetleri-3

Tüketici güvenilir halı yıkamacıyı nasıl anlayacak?

Öncelikle tüketici halısını ucuza mı yıkatmak istiyor yoksa halısına zarar verilmeden tam olarak temizlenmesini mi istiyor bu soruya verilenc evaba göre firma aramalıdır. Ucuza halı yıkatmak istiyorsa karşısına çıkan ilk firmaya halısını verebilir. Ancak kaliteli bir halı yıkama işlemi için iyi bir araştırmaya girmelidir.

  • Firmanın açık adresi belli mi ? Özellikle internet ortamında bir çok kez karşılaştığımız bir olaydır, iletişim sayfasına girdiğinizde sadece telefon mevcuttur. Ne adres ne başka bir bilgi yoktur.
  • Halıları kendisi mi yıkıyor, yoksa fason olarak mı yıkatıyor?
  • Web sitesinde kullandığı resimler kendisinin mi sağdan soldan kopya resimler mi?
  • Halıları nasıl yıkıyor? Havuz sistemi kullanarak her halının kiri birbirine karışıyor mu? Yoksa her halıyı tek tek ıslatmadan yıkıyor mu?
  • Sıcak su kullanarak halının dokunduğu ipliklere zarar veriyor mu? Sıcak su halı için çokz ararlıdır. Hammadesi ağaç olan halının dokunduğu iplikler sıcak suda kendini salacağı için halının ömrü kısalır.
  • En önemlisi de garanti! Halı yıkamacı halılara garanti veriyor mu? Teslim alırken halıyı incelemeden alıyorsa firma hakkında hiç iyi düşünmeyin. Uzman bir halı yıkamacı halıyı alırken iyi bir incelemeden geçirir ve leke, deforme kontrolünü müşterinin yanında yapar. Daha sonra leke varsa edeforme varsa müşterinin yanında buları evrak altına alarak sorun çıkmamasını sağlar. Hiç bir firma lekelere %100 garanti vermez.

Firmamız Ataşehir halı yıkama, bu tüm saydığımız hizmetleri sağlayan sayılı bir kaç firmadan bir tanesidir. Havuz sistemi kullanmadan arıtılmış su ile halıları uzman personeli tarafından kendi fabrikasında yıkar. Mis gibi halıları ücretsiz servisi ile adresinize teslim eder.

 

Bir cevap yazın