Isparta Halısı Yıkama

Ülkemizin şirin illerinden bir olan Isparta ilimizin gülü kadar halıları da meşhurdur. Isparta halıları yapısı itibarı ile yün iplikten dokunan kaba detaylı halılardır. Dokuma sıklığı az olan bir halıdır. Atkısı ve geçkisi pamuk düğümleri ise yün iplik olan halılardır. İnce desenli yapıdadır. Isparta halıları diğer el dokuma halılara göre daha uygun olmasına rağmen makine halılarına göre ise daha yüksek fiyatlıdır.

Isparta halısı nasıl yıkanır ?

Belirli bir ücret ödeyerek aldığımız ısparta halılarının temizliği çok önemlidir. İpliklerinin tamamen yün olması halının doğal olmasını sağladığı kadar temizliğine dikkat etmeliyiz. Genelde Isparta halıları yumşak fırçalı halı yıkama makinesinde yıkanabilir. Ancak yıllanmış, eski halılar kesinlikle makinede yıkanmamalıdır. Çünkü ipliklerinin bağ gücü azaldığı için küçük bir zorlamada yıpranabilir ve geri dönüşü olmayan bir yola girilebilir.

Halı yıkama ustası halının nasıl yıkanacağını tespit ederek yıkama yöntemini seçer. Kullanılan halı şampuanı ekolojik olması halıya verilen zararı % 0’a indirmektedir. Isparta halımızın yıkanmasından sonra eğer halı yeni ise halı sıkma makinesinde, değilse önce suyunun sarkması için yüksek bir zemine, ardından da halı kurutma odasında kurumaya verilir. Kuruyan Isparta halısı kontrol edildikten sonra paketlenir ve servise hazır hale getirilmiş olur.

Ataşehir Halı Yıkama olarak tüm halılarda olduğu gibi Isparta halılarını da Garantili olarak yıkamaktayız. Firmamız Isparta halı temizliği konusunda uzmanlaşmış bir firmadır.

Bir önceki konumuz olan Şagi halı yıkama makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın