Halı Yıkamada Püf Noktalar

Firmamız sektörde 30 yıllık tecrübesi ile her çeşit ve ebattaki halınızı yıkamaktadır. Bu sayfada halı yıkamanın püf noktaları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Bildiğiniz gibi piyasada bir çok firma bu işi yapmaktadır. Özellikle amatörce bilgisizce bu işi yapmaya çalışanlara tavsiye niteliğinde bilgiler vereceğiz. Ayrıca tüketicilerin de bilinçlenmesi için yerinde bir açıklamalarımız olacaktır.

Halı insanların sıcak ve rahat bir taban arayışı sonucu ortaya çıkan ayrıca özellikle kadınlar için ev dekorasyonu açısından da çok önem verdikleri bir malzemedir. Birçok çeşidi ve özelliği bulunan halıların ilk günkü görüntülerini kaybetmemeleri de en az aldığımız halının evimize kattığı şıklık kadar elbette önemlidir. Tabi ki her halının temizlenme şekli ve süreci de halıların çeşitliğine göre değişiklik gösterse de bizim bugünkü amacımız genel olarak halı temizliğinde püf noktaları sizlerle paylaşmaktır.

Halıları nasıl temiz tutabiliriz?

  1. Öncelikle halıların günlük temizliği günümüzde bütün evlerde bulunan elektrikli süpürge ile süpürülerek tozları alınması ile yapılır.
  2. Zaman zaman kullandıkça sadece süpürmek yeterli olmayacağı için ıslak veya nemli bir bezle halının üzerini silerek de az da olsa temizlenmektedir.
  3. Halılarda leke: Leke çıkarmak için lekenin üzerine karbonat veya mısır nişastası döküp 15-20 dakika bekleyip silerek lekeden kurtulabilirsiniz.

Diyelim ki artık süpürme ve silme işlemi yeterli gelmiyor artık yıkamak gerekiyor. Bunun içinde halı yıkamada püf noktaları sırasıyla belirtmek istiyorum sizler için.

Halı yıkamanın püf noktaları:

  1. Öncelikle halıyı yıkamaya başlamadan önce ya süpürerek ya da silkeleyerek tozlarından arındırmak çok önemli.
  2. Sonrasında halıyı yıkayacağınız sabunlu ve ya şampuanlı su çok önemli. Arap sabunu her halı için olmasa da yine de çok önemli bir temizleyici ve halıların tüylerini daha parlak gösteren bir yöntem. Firma olarak naturel halı şampuanı kullanmaktayız.
  3. Halının her tarafının eşit miktarda bolca ıslatılması ve suyun ılık olması çok önemlidir.
  4. Özellikle halı saçakları beyaz ise önceden çamaşır suyu ile yıkamak da etkili bir temizlik yöntemidir.
  5. Otomatik halı yıkama makinesi kullanılarak yapılan halı yıkama işleminin en büyük avantajları, zamandan tasarruf etmek ve halının her noktasına eşit bir şekilde yıkama işlemini gerçekleştirmektir.

Kısaca tecrübelerimizden de yararlanarak halı temizliğindeki püf noktaları sizlere aktarmaya çalıştık. Umarım anlattığımız halı temizliğindeki püf noktalarının az çok faydası olmuştur. Unutmayın her işi ustasına bırakmak her zaman için karlı sonuçlar vermektedir.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız