Makine Halısı Yıkama

Günümüzde kullandığımız halıların büyük bir bölümü makinede üretilen halılardır. Hızlı ve hatasız dokuma yapan makineler el dokuma halılarının zahmeti ve fazla parası olması nedeniyle daha çok tercih edilmektedir. Makine halılarının temizliği şagi, ipek, yün halılara göre daha kolaydır. Klasik dokuma yönteminden dolayı yıkanmasında mahsuru yoktur.

Makine halıları nasıl yıkanır?

Halılar halı yıkama makinesi ile yıkanmaya başlar. Makine halılarında özel halı şampuanı kullanmaktayız. Bu sayede % 99 oranında temizlik sağlanmış oluur. Halı yıkama makines ile ilk yıkama bittikten sonra bol su ile durulanarak ikinci yıkamaya geçilir. Halı yıkama makinesinin halının her köşesine eşit şekilde ulaştırarak yıkama işlemi bitirilir. Bu aşamadan sonra dikkat edilecek husus halı üzerinde halı şampuanının hiç bir şekilde kalmayacak kadar durulanmasıdır.

Yıkama işlemi biten halılar kurutma odasında kurutularak, kontrol ediltikten sonra paketlenir. Halılarınız kullanıma hazırdır. FirmamızAtaşehir’de profesyonel halı yıkama yapmaktadır.

Makine halılarını en iyi halı yıkama amakinelerinde yıkayabiliriz. Çünkü halı yıkama makineleri halının her köşesine ve halı diplerine ulaşarak buralardaki kirleri temizlemektedir. Zaten günümüzde elde yıkama yöntemi hemen hemen kalmadı diyebiliriz. Halı yıkama makinesinin kaliteli olması hem halıda daha iyi temizliğe hem de makinenin ömrüne fayda sağlayacaktır.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız